Klimatizace | Druhy

Klimatizace

Druhy klimatizačních jednotek

Nástěnné

Nástěnná klimatizační jednotka Samsung


Nástěnný typ klimatizačních jednotek je nejčastěji používaný v domácnostech, kancelářích a obchodech. Jde o nejrozšířenější variantu. Jednotka se umisťuje na stěnu v klimatizované místnosti. Jednotka standardně nasává vzduch od stropu a výdech směřuje k podlaze pod úhlem cca 45°.

 

                                    Kazetové

Kazetová klimatizační jednotka


Kazetové klimatizační jednotky se mohou využít v prostorách, kde je kazetový strop s dostatečným prostorem mezi rastrem a stropem. Kazetové jednotky se vyrábějí ve více variantách a rozměrech. Obvykle se využívají v kancelářích, prodejnách a společenských místnostech.

 

                                                       Kanálové

kanálová klimatizační jednotka


Využití kanálových jednotek je především v realizacích s využitím vzduchotechniky, případně kde není žádoucí využití jiného typu nebo chce zákazník jednotky skrýt. Kanálová jednotka je umístěna například v podhledu a k nasávání a výfuku vzduchu využívá anemostaty.

 

                                                Parapetní

parapetní klimatizační jednotkaParapetní jednotka je umístěna na stěně místnosti u země. Jedntoka vyfukuje chladný vzduch směrem nahoru. V případě topení obvykle využívá i spodní výdech směrem k podlaze.        

                                                       Mobilní

mobilní klimatizace Aspen


Mobilní klimatizační jednotky slouží spíše k nouzovému chlazení prostor, kde z nějakého důvodu nelze využít standardní splitovou klimatizační jednotku. Mobilní klimatizační jednotky mají vyšší hlučnost a nižší účinnost než splitové jednotky. Největší nevýhodou je nutnost vyvést horký vzduch z ochlazovaného kondenzátoru potrubím vně místnosti či objektu.


 
COOL SERVIS: tel.: 608231000, 608231111 | info@coolservis.cz | SKYPE: coolservis
\